MŮJ DENÍČEK

27.5.2011
VTIP

Dnes jsem dostala kázání, že jedinou mou četbou jsou reklamní letáky a to je špatně, (ano čtu je, protože on jednou nakupuje v Globusu, jednou v Hyperalbertu.... a já hledám, co je kde levnější a dokdy!), ale o tom nechci psát. Prostě bych měla číst nějakou kvalitnější literaturu!!!
Chtěla jsem mu říct, ty vole, já tu řeším, kdy si dojít na záchod, aby něco neprovedli - Mikiho teď zajímají zásuvky......, já řeším, jak se najíst, aby oba u mě nestáli a netahali mě za sukni, přála bych si, aby mi je někdo pohlídal, ve dne, abych mohla na chvilku zalízt do vany a ne se večer stresovat, kdy se probudí a budu muset mokrá vylézt z vany a kojit....... ale měla bych číst kvalitnější literaturu!!!!

26.5.2011
O DÁRKU MI RADĚJI ANI NEMLUVTE

Budu stručná, nevím, jak dlouho ještě budou spát, ale říkala jsem si, že budu psát častěji - každý den, skoro každý den, zvládnu odehrát pár minut na mé hře, tak proč bych neměla zvládnout napsat pár vět - život je otázka priorit!!! Takže k dárku, dostala jsem auto, stříbrnou fabii combi, super, zdálo by se, od "dědečka kapitána" Davidovýho táty jsem dostala jako vánoční dárek plnou nádrž a dálniční známku, vše by se zdálo super. V pondělí večer David auto dovezl, ve středu jsem si ho zevnitř umyla a ve čtvrtek vyrazila s dětma poprvé novým autíčkem na náhradní plavání...super. Odpoledne jsem jela do angličtiny, dojedu do Šumperka, zaparkuju a nejen, že mě tam čeká babička - aby si vzala děti na pravidelné hlídání, čeká tam i David, aby si vzal moje auto, protože svoje dal do servisu, protože se mu pokazilo turbo, vyměňované před měsícem - super!!!!!!!! Asi jsem byla hodně hnusná, když jsem okomentovala, že by na závody mohl vzít auto někdo jinej!!!! Nemám nic proti tomu ať si jezdí, počítala jsem s tím, chápu, že na pařící závody potřebuje jezdit sám, aby si to mohl užít, chápu, že mě kolikrát nechal doma bez peněz, aby nikam nemohla....., ale nechápu, že to dělá i dětem. A tak protože jsem na něj byla hnusná, tak si to zařídil sám (a nechtěl mi říct jak), až pak se chlubil, že si zařídil řidičku a může se těšit na to, jak bude pít!!! A tak doufám, že si to užil!!!! Mimochodem na víkend jsem tu auto měla, ale s prázdnou nádrží, a peníze - nevím, možná jsou na účtě, ale to mu nevěřím - dojedu k benzínce a pak se nedostanu domů!!!! Když jsem byla v Brně taky tvrdil, že mi tam nechal peníze, a já platím a nic, nebýt toho, že se mnou byla máma, tak tam nákup musím nechat.....on nějak zapomněl, že odejdou nějaké platby. Nevím, nemůžu to sledovat, je to jeho účet, ale zajímavý, že vždycky, když su v Brně, tak je karta prázdná a já před rodiči vypadám jako socka největší. Ale to je škoda mluvit, .......... a to by bylo na dlouho a to si prosím, nechte pro sebe!!!!!!

16.5.2011
DOPLŇUJU DENÍČEK A DOSTALA JSEM DÁREK

Tak něco jsem snad doplnila, ostatní průběžně snad dopíšu, není to jednoduché, su unavená, minulý týden jsem zase měla zánět, naštěstí za 2 dny byl pryč, protože ho Miki vypil :o) nechodím spát dřív jak o půlnoci, nevstávám později jak v 6. Měla jsem problémy se zubem, děti byli nachlazení....prostě nestíhám, nic, snad tímto aspoň trochu uspokojím ty, co už mi psali.....a běžím umýt podlahu do kuchyně, tak BROu. Jo a o dárku až příště, ještě jsem ho taky nebyvalila. Nesnáším překvápka. Miluju, když vím co dostanu a můžu se na to těšit!!!!!!!

14.5.2011
NAKUPOVÁNÍ


12.5.2011
NÁHRADNÍ PLAVÁNÍ


10.5.2011
POSLEDNÍ PLAVÁNÍ


6.-8.5.2011
FAJN VÝLET DO JIŽNÍCH ČECH


3.5.2011
PLAVÁNÍ, KONTROLA, OČKOVÁNÍ


28.4.-1.5.2011
ZASE BRNO

Jeli jsme vrátit auto a prožít pár dalších krásných dnů do Brna. Hned ve čtvrtek jsme se sešli s tetou Ivou (Davidova sestřenice), chtěla vidět děti, tak jsme se prošli po Špilberku,

v pátek jsme byli s Bětkou na Palačáku a odpoledne s Meťou ve městě, i když teda Meťa moc nakupující typ není, ale kočárek sem tam pohlídal.

V sobotu jsme byli dopoledne s Pájou a jeho holkama, takže jsme vypadali jako velká rodina, na výstavě autobusů a trolejbusů. A bylo to tam fajn.

Odpoledne jsme se šli ukázat tetě Zuzce a potkali se i s tetou Luckou a už se nám pobyt nějak chýlil ke konci.

27.4.2011
MIKINEK

Najednou Mikinek začal plakat, myslela jsem, že je to tím, že se mu nevěnuju, když vařím a tak jsem vzala knížečku a že jim něco přečtu, on chtěl chytit stránku a cukl, prohlídla jsem mu prstíky, napadlo mě, jestli ho nějaký nebolí, jestli jsem mu na něj třeba náhodou nestoupla....ale nic, pak jsem si všimla, že má na tričku skvrnu od krve, dívám se na ručičku líp a ve dlani má píchlé sklo, rychle jsem ho chytla, běžela s ním nahoru, kde mám pinzetu a sklo vytáhla, naštěstí to šlo, trochu plakal, ale řeknu vám nebylo to nic příjemného vidět krev vlastního dítěte......!!! Zdezinfikovala jsem mu to a zalepila, ale stejně za chvilku byla náplast dole, jak lezl v kuchyni. Ani nevím, jak se to tam vzalo. Někdo nám tam rozbil pokličku od skleněné konvičky, ale nevíme kdo. Davidova maminka, která nám tam chodí uklízet, když nejsme doma.... (to by byla další kapitola) tvrdí, že ona o tom nic neví.
Nevím, jestli z toho mám být nadšená nebo plakat, ale prostě jsem v pondělí přijela domů, kompletně přeskládaná ložnice....vím, měli nám tam dát koberec, aby to děti měli na zemi teplé...ale polštář, který mám na zemi, schválně na zemi, aby kdyby děti spadli u mě z postele (což se třeba když usnu u kojení v noci už stalo....nebo když blbnou) měl danej Mikinek v postýlce, kde spinká hlavičkou - bylo mi do pláče, převlíkat prostěradlo???? Pořád tvrdí jaká su bordelářka, že děti nemůžou žít ve špíně a toto je v poho???? Místo poštáře jsem vele postele měla hranatý stolek - prostě budou padat - tak si ještě hlavu rozbijou!!! ANo, estetika před praktičností, bezpečností a láskou!!!!!!! TO jsou věci, které mě dokážou vytočit! Nebo něco ukápne na zem a vezme hadřík na nádobí a utře to - možná doma mají tak uklizeno, že by mohli jíst ze země, ale já bych nikdy hadrem na nádobí zem neutřela. Nebo hadr na zem normálně máchá ve dřezu, to by mě taky nenapadlo a přijde mi to extrémně nehygienické, ale hlavně, že máme uklizeno. (Nebo v sobotu, teď 14.5., píšu to zpětně, tak se mi to hodí k tématu, to jsem se taky mohla vzteknout, Anynka rozdrobila brambor na zem - tak to se muselo hned uklidit, chytla smetáček, který tady byl po předchozí majiteli, kterým chlapi, když se stavělo uklízeli kde co, říkám jí, že si nemyslím, že je hygienické to tím uklízet, že to potom až děcka usnou uklidím, ale ne, muselo se to uklidit, protože drobky tam nemůžou zůstat, takže jsem zavřela děcka do ohrádky, ti řvali, protože nevěděli co se děje a musela jsem tam uklidit, aby náhodou tam nebyl nějaký drobek!!!!!! Mě to přijde tak odporné a nelogcké! Ale chápu už mnoho věcí z toho jak se David chová a proč, protože uklizený domov má přednost před spokojeným dítětem!!!! A to nikdy moje filosofie nebude!!! Špinavá okna vydrží dva roky, ale dítě každým dnem potřebuje nové a nové podněty, potřebuje mámu, ne uklizený byt!!!!!!!!! A už jsem alergická na řeči, že děti nemohou žít v prachu....nemyslím si, že by žily, jen prostě je mám teď na prvním místě. Někdy mě mrzí, že David souhlasí spíš s ní, kdybysme si o tom třeba dřív popovídaly, mohli jsme se rozejít a nemít spolu děti, mohla jsem být s někým, kdo má podobný náhled na život, ale s Davidem se nedalo před dětma mluvit o ničem. Škoda!

26.4.2011
ZUB

Možná si vzpomínáte, jak mi týden před porodem vypadla blomba a jak mi tam dala paní doktorka provizorní, že snad aspoň měsíc vydrží.....tak vydržela skoro 10 měsíců :o) ale ve čtvrtek vypadla, tak jsem dnes ráno zavolala paní zubařce, jestli nemá náhodou dnes nebo zítra čas, že mám auto a děravej zub, čas si udělala. Tak jsme po plavání jeli k babičce, nabídla se, že děti pohlídá, aby nemusely se mnou, minule to u zubařky obrečeli, že mi paní zubařka ubližuje....., a hurá mám nový zub!!!!

22.-25.4.2011
BRNO

Přijeli pro nás moji rodiče a odvezli nás do Brna, po 6 letech strávím zase Velikonoce s rodinou a už se těším.
Než jsme odjeli tak jsem se asi po roce a půl konečně pořádně vykoupala, v klidu a bez stresu, rodiče pohlídali děti, ještě přijel Vláďa podívat se na děti, takže tam byli 3 na 2 a já v klidu zalezla do vany. Opravdu po takové době bez nervů, že budu muset vylézat a kojit .............. ani nevíte jakou radost mi to způsobilo!!!!!!!
V sobotu jsem se potkala s Luckou, zašli jsme na pizzu a kofču a v neděli nás čekala jedna rodinná událost za druhou, dopoledne jsme se přesunuli (teda nechali dovést mým tátou) na Lesnou za Davidovou babičkou, má už 92 let. Byl tam i Davidův táta a brácha.... a tak to bylo takové fajn rodinné setkání. Po obědě nás dovezl Davidův brácha Jirka za mým bráchou Pájou na rodinnou grilovačku, nebýt velké průtrže mračen, to nemělo chybu. Miki i Anynka byli nadšeni z houpačky a tak jsem hned jela do Teska jim ji koupit taky :o). Mimochodem Marki říkala, že je ta houpačka bezpečná, že z ní dítě nevyleze, že už to mají dlouho......a opravdu malá Markétka nevylezla a opravdu na houpačkách bylo napsáno baby houpačka....., no nic méně asi po půlhodině, ta naše čertice si v tom stoupla a dokonce i vypadla, nechápu jak, protože hezky seděla a jen jsem se otočila už byla na nose v trávě.....ale to všechno bylo až potom v květnu doma.
V pondělí jsem si půjčila od tatínka auto a jeli jsme domů, abychom mohli v úterý do plavání.

20.4.2011
ZASE SAMI....

Odjel, ne, dnes mu ještě sms, že mi chybí psát nebudu - protože si to užívám, sedím u pc a píšu a hraju - a prostě jsem se na všechno vykašlala.....ne, tolik lhát nemůžu:o) Nic, jedenáct pryč, včera jsem s ním byla vzhůru asi do půl jedné, pekla mu buchtu a štrůdl....vidíte, musím vám ukázat fotku kuchyně, ale tím vážně končím.
Aktuální fotky doplním, až vyčistím foťák:


19.4.2011
ŽE BY NÁVRAT DO REALITY

Tak zase to takové líbánky nejsou, ne kecám, je to pořád romantika jak kráva, jen někdy se v něm projeví ON SÁM. Prosím, věřím vám, že jste kamarádky, a že se nikdy nedoví, co sem píšu....
Byli jsme dnes s dětma na plavání, má se pak být ještě v místnosti, aby se děti aktimatizovali a nešli hned ven, zabere to jen tak půlhoďky, pravda je že mminule, když jsme tam byli spolu, zašli jsme si ještě na oběd....a zdrželi se, ale o kolik, o hodinu???? a On s tím měl problém, že mu ten čas bude chybět v práci, tak to už mě naštvalo (kdyby aspoň vydělával velký peníze, když už pracuje 20 hodin denně......), nebudu psát detaily, kolik časus dětma strváví, protože pro něho je to hodně a nemůžu to třeba porovnávat s časem, který stráví s dětma brácha Pája....dokonalý táta :o). Prostě mě to naštvalo a řekla jsem mu, že hodina v palvání navíc s vlastníma dětma je problém a zase 10 dní na soustředění s orienťákama je v pohodě - to mu v práci chybět nebude????? Já mu ty soustředění nechci zakazovat, miluju, když je pryč.....(někdy jsou chvíle kdy závidím svobodným matkám :o)), ale prostě mě naštval ten nepoměr.....a ty řeči kolem toho. Ale byl to jen stín v jinak krásném dni a hezký společný večer způsobil, že mě to netrápí, jen se tomu usměju - to je přece on :o)

18.4.2011
SEN SE STÁVÁ SKUTEČNOSTÍ

Pět let si přeju, aby byl pozornější, sem tam mi jen tak udělal radost, byl milej, .....bla bla bla, prostě se choval jako manžel a né jako hloupej puberŤák, který se stydí, že má manželku!!!! Sice tvrdil, že se po porodu změnil, a to změnil a říká to i spousta lidí, ale ještě pořád, jak kdyby ta manželka byla tak na to vaření a když to nedělá - tak je špatná.....a nic víc! Ale stačil pobyt v Itálii a je to jak na líbánkách..... Nějak se mi o tom špatně píše, ale ať HO jenom nepomlouvám, řekla jsem si, že vám to napíšu. Prostě se chová krásně, mile, citlivě....(sorry, neumím o tom psát). Jen já jsem z toho trochu nesvá a kdybych husa asi byla konečně ráda, že mám co jsem chtěla, jsem z toho značně nesvá.....jak kdybych nevěřila, že to tak bude stále, a toužím po staré jistotě - jsem asi hloupá? Ale zvykla jsem si na to, že žijeme spolu, ale každý sám, že nemůžu jezdit na oslavy narozenin "jeho" kamarádů - protože jsou to jeho kamarádi a já mu je beru..., že nemůžu tam a tam a naopak on nepojede nikam s mými kamarády, protože jsou všichni blbí nebo věřící nebo oboje, nebo si s nima nemá co říct......
A teď chce nějakou společnou dovolenou......a já se zařekla, předloni po Nizozemí, že žádnou společnou dovolenou už s ním nechcu, že to raději pojedu na 3 dny do Brna, než s nim na exotickou dovolenou a teď teda nevím - a teď co, vsadit na to, že se změnil? vsadit na to že mě to tak bude bavit? Vždyť já nikdy nebyla zvyklá se s někým držet "za ruku" protože by mi ta volná ruka chyběla, jestli to chápete.....ale o tom to asi je, jde o to, jestli je to ten adrenalin, co hledám, zatím tomu nevěřím. Asi potřebuju čas nebo důkaz, nebo to vůbec nechcu.... dost teorie, však já vám napíšu.....

13.4.2011
ÚKLID

Tak uklízím poslední jejich krabici s věcma a co jsem nenašla, batikovaná tríča, které jsem jim batikovala než se narodili - a sluší jim, né???


10.4.2011
MISTROVSTVÍ MORAVY

Tak chceme jet za tátou na štafety, říkala jsem si, že po snídani dám děti na jejich půlhodinku spát a vyrazíme, tak kolem desáté..... a je za pět minut jedenáct a oni stále spí, už dvě hodiny, což je na druhou stranu super, protože se mi povedlo to, o co mi šlo minulý týden, aby víc spaly dopoledne a nespaly odpoledne na vycházce, na vycházce se dívaly a pak dobře spaly......
Nakonec jsme kolem poledne přece jen vyrazili. Pořádání se myslím vydařilo, jen já byla trochu mimo, když nepočítám to, že jsem v pátek večer s Nikou nachystala ceny a v sobotu vyzvedla pečivo, neudělala jsem vlastně nic.....mimochodem od pátku jsem jezdila zase tou zelenou krávou a asi mi bude chvilku trvat než si zvyknu na něco menšího.....
Vlastně vy to nevíte - budu mít auto!!!!! Šedou fabii, nakonec fabii, ale díky díky za ni!!!! Bude sice malá a budu muset, jo přemýšlet, co za věci se mi tam vlezou...ale kočárek se tam vejde a to je hlavní!
A ještě se vám svěřím se svými pocity, když jsem se zbavovala funkce šéfa prezentace - a jak to vidím nadobro. Těch důvodů bylo víc a úplně všechny nechci ventilovat, hlavní důvod, který jsem uvedla byly nemocné děti, protože opravdu měli rýmu (mimochodem z tohoto důvodu jsem chtěla složit i funkci na MED - protože děti pro mne budou vždy prioritou a kdybyb byly nemocní tak na nějaké pořádání kašlu - ale šéf to ví, řekla jsem mu to a i přesto mě tam chce). Takže toto je hlavní důvod, který jsem uvedla, důvod vedlejší je, že když vidím, že je tam dost schopných lidí, tak ať to dělají - určitě to budou dělat dobře, protože já už to na 110% jako dřív nikdy, zatím nikdy, dělat nebudu, protože tu mám ty dva - růžovou a modrého, Magnus děti :o)8.4.2011
NEJSOU KRÁSNÍ!

Doufám, že z nich nevyrostou dva protivní namyšlenci, ale říkám jim to pořád, jsou krásní!

A rostou z nich malí orientáci - běhají i ve spaní:


7.4.2011
PES

Chtěli jsme jim udělat radost a tak jsme jim k 9.měsícům vytáhli pár hraček, které jsme dřív schoval, ať už z nedostatku místa nebo, že na to byli ještě malí.......a pejsci, které dostali k vítání mě přišli fajn.....ale Anynka se pejsků bojí.....


6.4.2011
KAŽDÝ VE SVÉ POSTÝLCE

Svěřím se vám, ráda je nechávám na noc u sebe v posteli, je to pro mě pohodlnější, prostě když mám kojit, jen se překulím a spím dál....a já su skladná, takže i když je David doma, spíme my 3 na mé půlce a David na své - i když sem tam tam nechá mě, Anynku a včera i Mikiho......
Z principu s tím nesouhlasí, ale ukecala jsem ho, že jsou děti nemocní.....
Má výchovu své maminky a ta nechápala, že si dáváme postýlky do ložnice - takže docela jeho postoj chápu (teda nechápu ten postoj, ale to že ho takový má), ale su ze srdce ráda, že vidí ty spokojené broučky a i moc neprotestuje - prostě se nám mění ve fajn chlapa, přiznejme si to :o)
Ale vrátím se k fotce, takto je dám každého do své postýlky a můžu jít na wc nebo na chvilku k pc nebo se třeba převlíct, Anynka se teda časo ze začátku vzteká, ale pak na sebe houkají a dovádí.....


5.4.2011
ANYNKA POMOCNICE

Anynka mi pomáhá třídit "pempersky". A neodpustím si připomínku, když jsem v říjnu byla u Kristýny, Janička měla 9 měsíců a končili s plínkama s trojkama, my je nedávno začali, tehdy jsme měli 3 měsíce a přišlo mi to divný, že ona trojky v 9. měsících teprve končí.....od prosince Miki nosí čtyřky - jsem si říkala ty jo, ona začínala 4 v devíti měsících a Miki už v pěti............a je duben, Anynka má devět měsíců, chystám seznam, co koupit na další měsíc a píšu, Mikinkovi plínky číslo 4 a Anynce stále, stále stále plínky číslo 3 (protože na 4 ještě nemá hmotnost a na ty, na který hmotnost má jí jsou stejně velký a kaká jí to pak všude kolem....navíc jsem vysvětlovala Davidovi - že je to sice komplikovaný, kupovat každýmu jiný plínky, ale proč jí nutit velké plínky, je je jich v jednom balení za stejnou cenu o 16 míň???? To může oproti Mikimu čúrat 3 dny zdarma :o)


4.4.2011
NEMOCNÍ...

Asi na nás v sobotu nafoukalo, nebo v neděli na výletě, kdo ví, kažopádně jim teče z nosu až hrůza a taková hnusná žlutá rýma. Ale jsem ráda, že nekašlou, to by se zase David zlobil, že jsme to chytli od Pájových holek v Brně a už by nás tam nechtěl pustit.....3.4.2011
NA VÝLET S TÁTOU

Samozřejmě s podtextem orienťáku, jeli jsme si prohlídnout shromaždiště na příští týden.


2.4.2011
PRVNÍ ZÁVODY

Tak jsme šli první závody, teda oni jeli :o). Přihlásila jsem je do HDR, cesta na start dlouhá jak kráva, protože jsme to museli ocházet po silnici, ale v poho, jen jsem je asi málo oblekla, protože se nachladili - já husa, nechcu jet ke Kristýně, aby nedostali rýmičku a nachladnou mi až hrůza.....
ALe k závodu, šli jsme HDR, ovšem zajímavé to bylo i pro mne, nejen, že jsem musela vyhledávat cesty, po kterých s kočárem projedeme, ale zapomněla jsem si vzít popisy, takže jsem se do poslední chvíle bála, že jsem jim diskla jejich první závod, ale nakonec nediskla a nakonec skončili až třetí od konce, což opravdu nechápu, protože jsme tam byli sto let :o).


29.3.-1.4.2011
BRNO

V úterý přijel můj táta, jel s náma do plavání a pak jsme jeli do Brna, dojeli jsme kolem páté a ještě jsem šla pozdravit svoji kolegyni Lídu (co jsme spolu byli 5 let s kabinetu a bylo to s ní strašně fajn.....). Ve středu jsme dopoledne byli s Luckou a Valentýnkou, odpoledne jsem měla sraz s Jolčou (spolužačka ze základky, na základce jsme si moc nerozumněly, ale teď s ní kámoším nejvíc - představte si, že kojila zároveň své dva syny, ten první měl dva roky když se druhý narodil a ona je kojila zaráz, bomba :o)). Pak jsem se stavila ve středisku za Lídou - Medvědicí, pak za Majkou........no program byl nabitý. Na čtvrtek jsem zrušila návštěvu u Kristýny, Nanynka prý má trošku rýmu a tak jsem nechtěla riskovat.....místo toho jsme se vydali MHD na cestu po Brně. Ani jsem vám nenapsala, že jsme s Luckou sestavili jarní úpravu kočárku - viz foto

Jeli jsme nejdříve 84 na Lesnou za prababičkou (teda jen ze Žabin), pak dál 84 ke kasárnám a na Kulkovu - ukázat je zas mýmu tatínkovi v práci, pak nakoupit na Starou Osadu a pak 3 zase do Žabin, docela se jim to cestování líbilo, jen Mikinda se zase trochu připálil a tak jsem výlet zakončila v Žabinách v lékárně, kde jsem koupila krémek na opalování......
A ještě že jsem tu Kristýnu (ale nezapomenu, stavím se u vás.....) zrušila, protože jsem v pátek už nemusela nikam jezdit a mohla jet rovnou domů....ještě si na tu zelenou krávu zvyknu (Davidův Peugeot 807).

26.3.2011
BLOG ŽIJE A DÁL ŽÍT BUDE!!!

Co se změnilo za tu dobu, co jsem tu nepsala, bydlíme v Dubicku (opravdu se to píše takhle, žádné Dubíčko - jak si mnozí mysleli), je to asi 8 km od Mohelnice, takže čistě teoreticky by se dalo být v Brně za hodinku - nějakých 120 km po dálnici, no snad to v úterý vyzkouším! Ale do té doby musím stihnout milion věcí, jako v pondělí di dijít k zubařce, na poštu, podat daňové přiznání, dojít ke kadeřnici a k fotografovy na novou občanku, pak taky na oslavu dne učitelů, mezi ty dva malí růžovou a modrýho budu mít sebou (až na odpoledne, kdy je bude vozit babička), ale nejhorší je, že to všechno budu muset objet tou hnusnou velkou zelenou krávou, co vypadá jako autobus - tak mi držte palce. Ono to mimochodem rozměrově není větší než moje carismička - budiž ji země lehká - ale je to vysoký a člověk si tam připadá, že sedí v náklaďáku a každou chvíli se to převrátí - což mi moc psychicky nepomáhá :o), ale v poho, už ve čtvrtek jsem s tím byla v Šumperku.
Tak co se změnilo a proč jsem tak dlouho nepsala, často jsem si chtěla sednout a psát, ale to bych jen psala nějaké nadávky na to koho jsem si to vzala a jak po víkendu na školení přijel, kdy tady moji rodiče makali jak šroubci, já měla 39°C a zánět prsu a první co bylo, že proč jsme nevyvezli smetí a druhý, jak jsem si stěžovala, že mám bordel protože mám málo místa a teď když mám místo, mám bordel stále - a já husa mu v té teplotě vysvětlovala, že když 2x denně děti chodí ve stejném oblečení ven, opravdu to oblečení mezitím nebudu nosit vedle do pokoje složit do poličky, a že to není o bordelu, ale o praktičnosti, protože by mi taky za tu dobu co pro to půjdu mohli spadnout z postele a když už nic jinýho, ušetřím tím kroky a čas. Ale proč se mu já husa snažím ospravedlnit - copak on se nějak omlouvá, že tu nechá mého tátu makat, svého tátu makat a sám si jezdí po akcích...., kde samozřejmě musí být.... ale ne, nechci ho pomlouvat, zrovna teď sedí někde v Itálii u moře, píše mi krásnou smsku nebo mail, jak mu všichni chybíme a jak chce být s námi....takže romantika!
Takže od pondělí 7.3. tu bydlíme, nejprve jen nahoře, vidíte, asi by to chtělo fotku:

Dole je garáž a vchod, hned za dveřma záchod, schodiště nahoru a byli dvoje dveře do kuchyně a do obýváku, dvěře z kuchyně jsem nechala zazdít, aby byla větší kuchyň a tak se do kuchyně chodí přes obývák. Radek nám dělá novou kuchyň, zatím tam jsou korpusy a spotřebiče a za týden snad budou i dvířka. V troubě jsem pekla zatím jen jednou, ale zdá se být super, sklokeramická deska, které jsem se tolik bála je taky fajn. Vidíte, ám tu někde z minulého týdne fotku dětí v kuchyni:

a ty děti zblízka:

S myčkou se zatím nekamarádím moc, nebo spíš ona s náma, ale to by bylo na delší povídání, stručně asi jen to, že jarové tablety, které máme se jí nelíbí a meje to špatně a to byla asi i příčina střevních problémů dětí - já to teda tvrdila hned - dneska mi to babička dala za pravdu, že to asi tak bude.
A jsme u dalšího problémku, děti měli "srajdu" a dost fest, vzpomínala jsem na Mikinkova rotavira, Anynka i zvracela a to tak že to z ní několikrát denně lítalo, moc moc jsem se o ně o oba bála, ale uklidňovalo mne to, že neměli teplotu a měli pořád dobrou náladu a to jsem si říkala, že nemocné dítě přece nemá. Ty průjmy začly vlastně před týdnem.
Před 14 dny jsem měla ten zánět prsu, a to jako začalo, že jsem měla 39,3°C vyšší jsem snad v životě neměla, fakt jsem neměla sílu na nic, ještě že tu byli rodiče, mamka sice chtěla volat záchranku, ale já jí to rozmluvila, co by bylo s malýma, ať se uklidní, moc si toho nepamatuju, ale když ráno nešly teploty dolů volala jsem paní doktorce obvodní, ona že to asi bude viróza, já jí říkala, že je mi to divný, když nemám rýmu, kašel, nic - jen ty teploty...no každopádně mi řekla, že děcka už jsou dost velký a můžu si vzít ibalgin - hurá, teplota šla o stupeň dolu, takže v pondělí jsem měla už jen 38 a něco, v úterý asi 37,5°C a to jsme šli do plavání, nechtěa jsem to dětem zkazit, minule měly rýmu a já měla radost, že se jí zbavili.....a to jsem si všimla, že mám na pravém prsu červenej flek a že je takové tvrdé, ve středu jsem to zase volala paní doktorce obvodní, tak jsme si popovídali, ona už v pondělí měla takové nápady, jako ať jde David na neschopenku, nebo ať tu zůstanou babičky....ale každý má svoje povinnosti...... a já alpou rozháněla zánět, no přiznám se, bylo to červěnější a červenější...., ale pak přišly ty průjmy dětí a já už na to nějak zapomněla, tak snad je to ok.
A vidíte, já vám nedopověděla, jak to vypadá u nás nahoře - tam jsou tři pokoje a šílená koupelna se záchodem. Velký pokoj s výhledem do zahrady je ložnice. Přikládám obrázek ze zahrady:

Je tam krásně světlo a skorokaždovečerně až kýčovité západy Slunce:

A pak dva menší pokoje, ten větší z těch menších, když se podíváte na fotku zepředu, tak ten vpravo, to je Davidova pracovna, ten menší je moje pc&žehlící centrum. A mám tu co, strašnej bordel, protože jsem ještě nevybalila :o). Jé já jsem vám ani nenapsala, že jsem se asi před měsícem dala na hraní pc her. Asi po 7 letech zase hraju, teď online po nternetu, mám takovou zelenou postavičku v Cechu Hlídka, posílám jí plnit různé úkoly a sem tam na hlídku na max. 10 hodin, už mám 33 level a dost mě to baví, vidíte, to mě připomíná, že musím jít zkontrolovat, jestli hoši nevyhlásili nějakou bitvu v noci, abych se přidala. a musím zkusit zase někoho porazit v podzemí - to se může jen 1x za hodinu, takže se tam dostanu jen tak 1x až 2x za den a stejně vždycky dostanu na prdel. Vidíte, já vám tu svoji příšerku vyfotím:

Tak jsem šla zkontrolovat růžovou s modrým a oba se zvládly otočit o 90°tak hlavně že spí. Oba se zodpovědně připravovali na dnešní časový posun a tento týden nevstávali jako normálně v 6:00, ale čím dál víc se aspoň jeden z nich budil blíž k páté ranní. Třeba dnes už na mne vykoukli oba v 5:19, měněla jsem sílu, vytáhla jsem jen kbelík s hračkama a ještěasi 30 minut spala a oni si hráli, než mě probudil smrad růžové, naštěstí to bylo polotuhé, takže mi udělala radost. Ani nevíte kolik radosti udělá po týdnu vidět tuhé hovínko :o)!!!
No a jak tak vstávali brzo, byli už unavení a tak místo kolem osmé, už oba v sedm spali jak dva broučci. Takže si tu hodinku, co nám bude v noci chybět hezky naspikají a v 6:00 už jistě zase budou čiperný....a i modrej bude vyspinkanej do růžova.
Jinak Mikinda už má 7 zubů, jen moc neví, co s nima, Anyny, pozor má dva dole, jeden upíří nahoře (dvojku) a už je vidět i jednička vedle, ale ta rozkouše všechno, to ani nemůžu napsat, co už ukousla. A nakonec malá fotka na dokreslení, že i ten modrej je pěknej rarášek


3.3.2011
BALÍME

Nějak nestíhám, Anyka chodí kolem postýlky Mikimu nad hlavou, ten chce taky, pak se drží zuby nechty, hlavně zuby a sem tam padá. Ale za to už mu roste pátý zub, Anynka má dva. Anynka je jak blesk, lítá z jedné strany postele na druhou, děkuju za to, že Miki je tak klidnej, mít dvě Anynky, tak asi už je nemám, protože by někam spadly :o(. Nic, balíme, zítra zabalím pc, tak pak se ozvu.


14.2.2011
VALENTÝN

Ne, nebojte se, žádný romantický příběh, neslavíme ho, ale proč ten dnešní den tak nenazvat. A znovu ne, nebojte se, žiju, jen nezvládám psát, minulý víkend jsme byli v Brně. Pak jsme chytli nachlazení, kašel, rýma a místo víkendu na trenérském kurzu jsme byli v posteli. Dětem už je líp, jen jsem to asi chytla já, v pátek jsem měla 38,1°C, vyšší teplotu jsem měla tak 8x za život, teď nemůžu mluvit, bojí mě v krku, ucpaný nos..... takže jdu do postele, snad někdy zase napíšu víc a všechno dopíšu. Nebojte, neslibuju bez rozmyslu, ale půlku března a půlku dubna budu s dětma sama.....to bude pisatelský ráj :o)13.2.2011
ANYNKY PRVNÍ KROK

seděla mi na klíně a já za ruce držela Mikiho, který stál a ona se najednou na mě vysápala, pustila a udělala krok k Mikimu a chytla se Mikiho kolem krku.


2.2.2011
TLUSTÁ ČÁRA

Dělat pro a proti nemá smysl, je jasné co by vyhrálo......ale konec, je na čase dát další šanci, udělat tlustou čáru a připravit dětem pěkné dětství protože smyslem mého života je dělat radost lidem kolem a tím jí mít sama, dělat šťastné a spokojené ty dva malý netopýrky a vychovat z nich fajn lidi.
Takže jsem šla a podepsala. Začátkem března se tedy budeme stěhovat, snad teda.1.2.2011
HNED JE MI LÍP

Dnes jsme byli na třetí části očkování, tak jsou oba trošku rozkňouraní, tak je stručně a půjdu si za nima lehnout. Miki váží 8250g Anynka 7580g. Zítra jdeme do realitky podepisovat smlouvu, tak asi nové bydlení bude brzo skutečností, ale neuvěřím dokud se nepřestěhuju.....ještě stejně musí být hypotéka......je to jen takový krůček a ještě je stále možnost z tohoto "podniku" vycouvat.
Není nad to, když vám člověk, se kterým máte společný děti řekne, že vlastně porodně, ze kterého jste si naivně myslela, že byste mohla aspoň částečku použít na něco co byste opravdu chtěla......jste přece použili na nákup věcí....bohužel nevím teda jakým, protože třeba postýlky stály ani ne polovinu, ale budiž, můžu být ráda že mám děti a ne za to něco chtít!!!
No přiznám se, chtěla jsem netbooka, když mi zakáže mít počítač v kuchyni, protože pokud budu mít počítač v pracovně, tak sorry, ale nebudu na něm asi vůbec, no škoda. Už se těším do nového bydlení.
Ale pozor nové kolo mi koupí, protože jsem tlustá a musím něco dělat, jak je to ubohý, od porodu nemluví o ničem jiným než že su tlustá, copak si bral barbýnu???? Nemyslím si, že bych teď byla tlustčí než před svatbou, ale teď je to problém! Hned se mi jde lépe spát a už se těším na zítřejší podepisování smlouvy, a na nové bydlení!!!!
No hlavně doufám, že zbydou peníze na auto!!!!!
No nic dám si zase kousek čokolády, hned je mi líp :o) a ještě vám napíšu něco pěkného!
Děti jsou super, je s nima legrace a vůbec, o víkendu budu sama, tak já půjdu za těma milýma dětma, kdoví, jestli v noci budou dobře spát, když jsou po tom očkování......28.1.2011
DLUŽÍM VÁM SPOUSTU VĚCÍ

Nestíhám, za poslední 3 dny děti spali naráz oba 6 minut, a teda hodinu dnes odpoledne místo vycházky, někdy toho mám po krk, jak jsou unavení, tak jsou protivní, ale v pohodě.....
Je s nima zábava, Anynka je parádnice, když jsem měla nedávno na kojení červenou fleecovou mikinu, musela jsem si ji sundat, protože nepila a jen ji hladila. Taky miluje Mikiho oblečky, zvláště s obrázky, pořád na něho šahá, což jeho zrovna "neba". Nejvíce si oblíbila jeho punčocháčky s pejskem na zadku, vždy se připlíží a už už mu je stahuje - viz obrázek


Jinak teĎ ještě opravuju okresní kolo matematické olympiády, a zítra večer mě čeká hromada prádla, jak jsme byli v Brně, ale nebojte, já vám to všechno popíšu. I to účetnictví už skoro mám......
A dokonce se možná i stěhovat budeme, ale víte co, dokud nbudu vidět smlouvu neuvěřím....a možná ani potom ne, nechci už se zbytečně těšit, ale řeknu vám, tak 14 dní a už ty dva netopýrky v seačkách s fusakem do schodů zaráz neunesu, už teď děláme přestávky.
Tak se opatrujte a zachovejte přízeň!

15.1.2011
VEČER PO VH

Dnes byla valná hromada, dojeli jsme s dětma domů něco po osmé hodině, byli moc unavení a navíc nejsou zvyklí na lidi, jsou jen se mnou doma.....budeme muset víc chodit mezi lidi.... Táta zvolen veřejně přímou volbou zase náčelníkem, tak snad bude mít chvilku radost:o)
A já byla v jednom kole, neděle, pondělí, úterý, středa jsem si hrála s tím pitomým účetnictvím..... ve čtvrtek jsem žehlila, včera jsem taky žehlila, protože už toho tu bylo moc a děti pomalu neměli co na sebe, dnes jsem původně chtěla taky žehlit, ale pak jsem se na všechno vykašlala, sedla k počítači a skypovala s tatínkem a sem tam vlezla do hororu mamince s Marki.....docela bych s nima pokecala.... však žehlení neuteče, stejně zítra a pozítří budu zase sama doma, tak času dost......
Ve středu přijela sestra...ale vůbec, já vám těch pár dnů popíšu zpětně a když ne dnes, tak třeba zítra nebo v to pondělí a jakmile to pitomé účetnictví zabalím a pošlu paní účetní k finálnímu zpracování, budu happy a budu psát!
Dnes moc happy nejsu, su unavená, bolí mě zub....a stejně už je pozdě 23:09. a nějak jsem se zapovídala a už je 1:02, tak sorry, končím.
9.1.2011
KRÁSNÝ NÁVRAT DOMŮ

Nemůžu psát, musím konečně dodělat to oddílové účetnictví, byl mi ho čert dlužen! Taky jsem si chtěla dát předcevzetí do nového roku - psát o D jen to pěkné, ale copak to jde? Vrátí se po 4 dnech z hor, že mě tu nechal bez peněz to nebudu komentovat, to je normálka....., že jsem měla narozky včera, to už jsem si taky zvykla, že na ně pravidelně jezdí s kamošema na hory......, ale že se vrátí a začne nadávat jsem nečekala. Přijde do kuchyně a hned spustí, kdo tam dal takovou šílenou žárovku, řekla jsem, že mi včera praskla než odjeli rodiče a tak jsem poprosila tatínka, aby mi ji ještě před odjezdem vyměnil, jinou nenašel.....tak jsem se skoro ještě Davidovi omluvila, že tatínek jinou nenašel a on na to řekne: "Tak měl sjet do Kauflandu koupit!!!" Ještě že jsem kojila a nemohla jsem mu říct něco škaredého, jako že by teda měl doma něco v zásobě to ne! On sám není schopen opravit nic, když nám nešla žárovka na záchodě, zvala jsem já známého, aby to opravil, když vypadly pojistky, zvala jsem já kamaráda aby se na to podíval a poženu tatínka do Kauflandu v sobotu v osm večer, to není možný.....a tak jsem dětem vysvětlovala, jak se těšit na tatínka, že ani broučci nemohli usnout a zas je to rozhodilo......
Mimochodem staré zápisky najdete časem v zaheslované části www.bohca.cz/denicek. Tak pěkný nový týden!
8.1.2011
KRÁSNÉ NAROZENINY7.1.2011
DESKOVÝ VEČER

4.1.2010
OČKOVÁNÍ, KONTROLA, KREV.....
2.1.2010
A SPALI A SPALI A SPALI.............PROSTĚ BROUČCI


1.1.2011
PAŘMENKA ANY