9.-13.4.2009
VELIKONOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
Zase po roce jsme se vydali na velikonoční soustředění, tentokrát však nás (jako Magnus), bylo málo, slovy šest. 4/6 naší výpravy jeli ze Šumperka. V 9:30 nasedla 1/3 (Bohča, Kuba a Ondra) do "myší uší" a jela pro 1/6 (Starouš) do Adaservisu. Starouš už ve středu vyhrožoval, že odjezd nestíhá, že musí tisknout mapy, říkala jsem, že není pproblém, že mám půlhodiny rezervu, to jsem ovšem netušila, že bude tisknout a tisknout a tisknout...... Ale jak řekl, bez map by bylo soustředění zbytečné, tak jsem trpělivě čekala, snažila se nastavit navigaci, která ten den bohužel měla výpadek signálu, takže jsem nenastavila nic... Něco kolem 3/4 na 11 se konečně Starda objevil ve dveřích - vše je vytisknuto, mužeme jet.....
Omyl - Starouš oznámil, že musí ještě nakoupit Bráníky, aby se po cestě nenudil.
Zastavit v Šumperku jsem odmítla, zajela jsem mu k Penny Marketu, za chvilku se vrátil, v košíku vezl basu Bráníků, dva fernety a velikonoční kačenu :o). Nasedl a jeli jsme..... Bravůrně navigoval, že do Boskovic jsme dojeli v domluveném čase, vyzvedli jsme Magnus newline bundy a pokračovali v jízdě, bylo kolem půl jedné. Pochopila jsem, že jako první asi nedojedu - škoda, že jsem to paní slibovala, doufala jsem, že aspoň sraz v 15:00 stihnu. Najednou někde mezi Boskovicemi a Tišnovem jsme objevili zase Pennys Market, a Starouš chtěl koupit kačeně kamaráda a koupil, vybral kuře. A spolu s Kubou pak touto žlutou drůbeží mávali ve všech vesnicích a městech na kolemjdoucí. Obzvlášť vyhlídková jízda Třebíčí za traktorem rychlostí asi 20km/h..... bylo vidět jak unavení lidé jdou po ulicích, ale jen co na ně Starouš, Kuba a drůbež zamaváli, začaly se na tvářích lidí objevovat jarní úsměvy.... Tak jsme přesně v 14:58 jako poslední dorazili do areálu, všichni nás rádi viděli a začalo ubytování a odjezd na odpolední trénink. První trénink byl scorelauf se startem v hustníku. Schovaný start dělal spoustě lidem problémy, své by o tom jistě mohl vyprávět Navra - další 1/6 Magnusu. Ale všichni jsme se našli a těšili se z výborné večeře. Nebylo moc času a odjíždělo se na noční. Noční trénink byl náročný, ale nikdo se neztratil, Měsíc krásně svítil a lesní ticho rušil snad jen starý Křeček se svojí baterkou na ruční pohon, kterou vyhrál někde na plese......... Úplně jsme zapomněli, že je zelený čtvrtek dát si zelenou, jen já jsem to zachránila a dala si zelený čaj :o)
Přišla noc a bylo ráno, den druhý.
Trénink - výběhy do kopců, krásná příroda a Starouš na kopci sledoval, jestli závodníci nepodvádí...... fotila jsem na Zuzy foťák, tak až na pár přírody, kterou se pochlubím sama fotky najdete na webe Štěpánky. Zbytek jsem fotila na mobil. A jak si tak jdu do kopce fotit přírodu (běhání jsem měla zakázáno, tak jsem se opatrovala) volá mi další Magnus člen Ruda, kde prý jsme na tréninku, říkám - nejsem si jista, jela jsem za Zuzou, běží kolem Navra:
"Navro, nevíš, kde přesně jsme?"
"Nevím, jel jsem za tebou!"
A najednou kolem běží Peca:
"Peco, kde přesně jsme!"
"Nevím, jel jsem za Čmeldou!"
"Rudo, počkej, dojdu na start, tam je Čmelda, ten jel první!"
Dojdu na start a povídám:
"Čmeldo, kde přesně jsme, Ruda jede za náma a já mu neumím přesně popsat cestu, říkala jsem, že v Člunku odbočit vpravo, ne na Dobrou Vodu, ale jistá si nejsem!"
"Já, nevím, jel jsem sice první, ale Peťa navigoval a říkal kam mám jet!"
Peťa právě dobíhá z roznosu a kontroly kontrol.
"Peťo, prosím, vysvětlíš Rudovi, kde přesně jsme?"
A předala jsem mobil.......
Pak ještě Ruda jednou zavolal, kde jsme v lese a našli jsme se :o) Ještě, že máme mobilní telefony. Pravda, jsou mezi námi tací, kteří je používat odmítají, ale horší je, když někdo mobilní telefon má, ale člověk se s ním stejně rozumně domluvit nemůže, že jo Javore!!!!!
A to je příběh odpoledne. Po odpoledním tréninku na Zvůli - Zelené Peklo. Jsem se já, Starouš a jeho notebook odebrali pro Javora do Jindřichova Hradce a taky poslat přihlášku na Mistrovství Moravy, protože na ubytovně signál nebyl.
Dopoledne jsme s Javorem mluvili a domluvili jsme se, že má dojet kolem šesté do Jindřichova Hradce a že se ještě ozve. Neozval, kolem šesté mu voláme, že pro něho jedem a on, že už nám jde naproti, že jde po obchvatu.... Tak mu říkám, ať nikam nechodí, že stejně potřebujeme něco nakoupit, tak že nám nepomůže. Tvářil se, že to pochopil. Tak jedeme, zastavíme u Hydronovy a Starouš doťukává poslední přihlášky, které už začal posílat cestou, já volám Javorovi, že jsme u Hypernovy a kde je on. A on, promiňte mi ten výraz, de...!!!, že už je v Kunžaku, že si něco stopl - nezabili by jste ho!!! Starouš naznal, že pro takového člověka už nikdy nikam nepojedeme a nikdy ho nikam nepovezeme, protože jednu velkou šanci propásl. My jsme nakoupili, Starouš ferneta v akci :o) a jeli jsme nazpět a na večeři. Vše jsme zvládli ve skvělém čase, že Starouš mohl asistovat při večerním Superpíchači.
A byla noc a bylo ráno den třetí.
Dopolední trénink u Stálkova proběhl bez problému, někteří si dlouhou ještě trochu prodloužili jako třeba Terezka Přidalová, které se zdála trať asi krátká nebo Lucka Grulichová, která se celou cestu na trénink vztekala, jak jí mohl Peťa dát do Z, že chtěl běžet C, říkala jsem jí - vyhraj Z a pak si stěžuj......a stěžovala si, že i to Z bylo náročné. Kuba vyhrál - šikovný chlapec. Ale dopoledne ho asi vysílilo moc, odpoledne mu nebylo dobře, ale nakonec přece jen odstartoval, podle startovky jako poslední. Odpolední trénink byl sprint na Zvůli, ale vrátím se ke Kubovi. Nebylo mu dobře a tak šel pomalu. Když byl u osmé kontroly slyšel javora, jak sbírá kontroly, pochopil, že je zbytečné jít po kontrolách, a tak se rozhodl jít na silnici a pak do cíle. Na silnici došel, jen si nějak spletl směr... A já jak trubka stála v cíli, všichni už dorazili, všichni již odjeli, roznašeči už posbírali kontroly a už jeli sbírat kešky.... a já, Ruda a Javor jsme čekali a hledali a volali a čekali...... až Ruda povídá, sedni do auta a jeď kolem po cestách, třeba ho někde potkáš.......
Kuba došel do Terezína, tam se mu nelíbilo, ale protože je šikovný Magnus hoch a má pusu, zeptal se kudy do zvůle - věděl, že tudy jsme jeli, našel si běžkařské značky a vydal se do zvůle a to já už jsem autem objížděla Terezín a pak si říkám, zajedu se podívát ještě do Zvůle..... a to snad byl nejhezčí Velikonoční dárek, našla jsem unavenou velikonoční ovečku, jak si to cupitá po cestě, nebyla to ovečka, byl to Kuba...... a tolik raosti jsem o velikonocích neměla..... Naložila jsem ho do auta a celá šťastná volala všem, že ho mám. Roznašeči dál v klidu mohli sbírat kešky.......
Kuba dostal od Jitky tatranku za největší kufr, ode mě půlku ibalginu a přání dobré noci :o) a Starda mu půjčil kuře.
A večer jsme s Jitkou naznali, že je třeba něco "uvařit" a tak jsme povídali a povídali a vařili a Starouš nakoupil a pak se osprchoval a vypral si slávistický dres....... Byl smutný, Zuza odjela a on si snad chvilku myslel, že už se nevrátí..... A byla noc a bylo ráno, den čtvrtý.
Neděle, dopoledne byli na programu okruhy, někteří jen na vrstevnicové mapě, ale všicni všechno zvládli. Zuza se vrátila. Odpolední trénink byl sudá lichá, jen Navra běžel s Navrou na dvou mapách :o)
Večer všechny čekalo finále superpíchače - a mistr v pořádání Superpíchače Ruda zase překvapil. Rozmístil po louce 15 kontrol bez lampionů, od 31 do 46 a cíl, lampion měla jen 31 a cíl, aby byli poznat, startovalo se po vlnách podle kategorií a úkolem bylo sesbírat všechny kontroly v co nejkratším čase od 31 do 46, bylo to kouzelné dívat se jak po louce běhá chaoticky 40 lidí. Supersuperpíchačem se stala Terezka Přidalová jako druhý Radim Fajkus, třetí Lucka Grulichová a čtvrtá Janička Křečková, Křečkům vůbec tato disciplína šla, ale Janička byla nejrychlejší z Křečků - za což získala speciální cenu. No a byla no a ráno, den pátý.
Speciální velikonoční štafety, Acer (Javor) na nich pracoval celý víkend a stály za to. Škoda jen, že bylo zakázáno brodit, prootže postupy přes rybník by byly výrazně kratší a fotky výrazně lepší :o) snad příště........ No co dodat, svíčková na oběd, balení a odjezd a ďábelská jízda domů, museli jsme jen zastavit Staroušovi v Kauflandu, aby mu vystačili Bráníci na cestu domů a jeli jsme vesele domů. Na dálnici to byl sice "debil, blbeček, debil, blbeček, jen sem tam to brzdili dva blbečci vedle sebe a nedali se předjet"........ The end!
Omlouvám se, za tuto trochu drsnější verzi než je na Magnus stránkách, jinak fotky dám brzo do fotek a tady jsou výsledky, jak bojoval Magnus ve Švédsku neděle a pondělí.
Odkaz na stránky, kde jsme byli ubytovaní - mohu doporučit: Tady.
A ještě foto Staoušový kačeny a kuřete: