VÁNOCE NA HORÁCH
22.- 27.prosinec 2007

DEN PRVNÍ - 22.12.2007
Tak jsme se vydali na jih, měli jsme sraz v 9:30 na Shellce v Šumperku. Vyjeli jsme (kdo? já a David jedním autem a maminka s Vláďou autem druhým). Miluju tyto dlouhé jízdy autem, posloucháme hudbu, je to moc super. V Brně jsme nabrali mužovu sestřenici, předali Pájovi dvd, co jsem mu kupovala. Měl chlapec štěstí:o) málem to nestihl, volali jsme mu z Olomouce, říkám za 50 minut tam budem, dojeli jsme za 45 minut, volám mu a on jěště nevyjel - no jo, Pája, nenapadlo mě, že mu čas nic neříká :o) No naštěstí to stihli (protože se setřenice chvilku vypravovala ...) ale dovezl nám ukázat Anežku. A pak jsem jeli dál přes Vídeň a dál a cestu si moc nepamatuju, protože se mi krásně spalo, paní z navigace říkala Davidovi kam má zabočit a tak jsme šťastně dojeli kolem páté večer do Flachau. Ubytovali jsme se a následovalo výborné jídlo šéfkuchaře Vládi. Vyvařoval nám dokonale. První večer to bylo něco jako guláš, ale už si nepamatuji, co...... teda pamatuji, ale nepamatuji si ten název.

DEN DRUHÝ - 23.12.2007
Kolem 3/4 na 8 byla snídaně, mistr kuchař nám nachystal dobroty. Původně jsme tedy měli mít snídaně v ceně, ale paní majitelka se omluvila, že dnes to nějak nestíhá, ale že zítra už to bude.
Pak jsme vyrazili na svah, dostala jsem první předvánoční dárek - teplé pěkné rukavice. Docela jsem se bála, na "sjezdovkách" jsem stála 1x v životě a to v lednu 1981 v Beskydech, měla jsem takové ty krásné malé červené lyže s bílým medvídkem - jistě starší ročníky vzpomenou :o) Ale můj hodný muž mi slíbil učitelku a tak jako první jsme šli do SKISCHULE a Davidova maminka mi tam domluvila privátní učitelku, a muž zaplatil za tu slečnu hříšné peníze, ani vám raději nenapíšu kolik, ale kdybychom takové platy dostávali ve školství jj, to bychom se měli.... to bychom se měli........
Další obavu jsem měla z toho jak se se slečnou domluvím, já a moje very very easy english a skoro vůbec žádná deutsch. Ale slečna Mariska byla v pohodě, domluvili jsme se, že na mě bude mluvit anglicky, když to neuměla říct anglicky nebo já jí nepochopila zkusila to německy a když jsem to ani nepochopila, tak mi to názorně ukázala - jj, jako Komenský :o) Bylo to dobré, nestyděla jsem se, že su tak stará a neumím to, snažila jsem se všechen čas naplno využít a dařilo se..... měla jsem z toho fajn pocit, i když jsem asi nebyla dost sdílná. Prostě nesnáším když se mě někdo ptá, jak se mi to líbilo...... nikdy se nikdo o mě nestaral - to jsem byla já, kdo pečoval o mladší bratry... je moc dobře, že muž to ví, tak nějak to vycítil a na nic se mě neptal, věděl že je to tak pro mě lepší a tak jsem mu jako odměnu pak v pauze napsala smsku, že je to tu dobré.
Takže jsem se učila od 10 do 12 a pak od 13 do 15. Ke konci jsem se učila už i zatáčet a jezdit přes takový malý můstek - bylo to dobré. Pak sjel David se mnou dolů lanovkou. (Vlastně jsem vám neřekla, že ta "šíšů" jako lyžařská škola byla na svahu a musela jsem na ni vyjet lanovkou.) Ještě jsme se pak stavili na menší nákup ve Sparu, Bohča chtěla větší hrnek na čaj - v penzionu měli samé malé a to bych si vůbec večer vevychutnala, kdybych neměla čaj v pořádném hrnku.

Pak jsme jeli domů na výborné jídlo - tentokrát si snad vzpomenu i na název - kuřecí prsíčka s bylinkovou omáčkou. A tak jsem měla svůj první den na sjezdovkách za sebou. Omlouvám se, ale nemám moc fotek, protože jsem foťák sebou brát na svah nechtěla - je dost velký a mohla bych ho někde rozbít. Ale nebojte, něco jsem vyfotila.

DEN TŘETÍ - 24.12.2007
Pokračování snad bude zítra, musím jít spát jinak nevstanu zítra do tabaku:o)

DEN ČTVRTÝ - 25.12.2007

DEN PÁTÝ - 26.12.2007

DEN POSLEDNÍ - 27.12.2007