NEAKTUALITY :o)
12.6.2007
KRÁSNÉ POŘÁDÁNÍ
O víkendu jsme s ALteamem pořádali závody - MČR na krátké trati, podívejte se v pátek 15.6. v 19:05 na ČT2 bude z toho záznam. Myslím, že se nám to docela povedlo, bylo tam krásně. Fotky z pořádání, ze závodů najdete tady, fotky nejmenších závodníků zase tady a jiný pohled na okolí shromaždiště zde.

7.6.2007
OB HOSPODYŇKA
Zítra jedem pořádat Mistrovství na krátké trati a musím přece něco dobrého upéct pro pořadatele, tak jsem udělala "játrový" štrůdl, "mexický" štrůdl, "mexický" štrůdl se sýrem, sýrové pečivo, sýrové pečivo z nivy pro Starouše, UFO pro muže i pro Ježu a řezy MČ KT uvidíme na obrázku :o) Litujete, že s námi nepořádáte??? Vždyť jsem to pekla celý den, jen jsem si na rodičák odskočila a zase šup šup k plotně:o)


6.6.2007
DOMÁCÍ NÁSILÍ
Zase mám na zadku jelito, jako z reklamy na domácí násilí, nechápu, proč padám na zadek, když zrovna tam chrániče nemám. Ještě asi uplyne hodně vody, než se Bohča na inlinech naučí. Naštěstí jsem si pak spravila náladu výborným masem, které Tony griloval U Švába, Kofola, Holba a Starouš jsou výborní společníci na takové akce....... Mimochodem přidala jsem do odkazů nějaké nové stránky, stále je co zlepšovat!4.6.2007
ZASE NĚCO DO KUCHAŘKY
Ovšem nemám fotokuchařku jako kamarád Starouš, ale doplnila jsem zase nový recept, který jsem vyzkoušela minulý týden a myslím, že Vowovi, Strejdovi i Kráťovi to chutnalo :o) Tak se nechte inspirovat tady

1.6.2007
VÁLKA VE STŘEDOZEMI
Je to všude, píše o tom Starouš, píše o tom Chulimanga, ve Středozemi se bojuje, probudil se spící Sauron a snaží se nahnat všechny skřety z Mordoru, aby útočili proti králi, jak nechutně je žene proti všem, bojuje všemi prostředky a do války jsou vtaženy i ženy a děti. Tak hrozná je touha po moci, Sauron chce prsten, chce vládnout všem. A kolik je společenstva, málo, ale i přesto jdou do boje, Aragorn, Legolas, Faramir, Eowyn, i malí hobiti (kteří nemají sílu jako velcí muži, ale jsou tu, bojují za správnou věc). Snad Prsten moci bude zničen, vhozen do Hory Osudu a začne nová doba a Sauron už nebude mít sílu......dobro zvítězí!!! Aragorn, Legolas - mají jména, mají tváře, ale kdo jsou Sauronovi bojovníci, muži jejichž jména nikdo nezná, jsou jen stíny temného pána.
Eowyn bojuje po boku Krále, Eowyn bojuje srdcem!!! Díky i vám hobiti, kteří jste zvedli meč, napsali e-mail nebo poslali sms, král Středozemě chce mír, lásku, demokracii......, bezvládí je chaos, ale král Středozemě je i její milující Otec, táta klubu!!! A proto bojujme před bránou Mordoru, než bude Sauron zničen!!!

31.5.2007
DOPLŇUJI ZÁŽITKY Z MATURIT
Kamarádka, bývalá kolegyně, strávila týden u maturit, zážitky z jednoho dne mi napsala a já se o ně s vámi podělím, čtěte tady.

28.5.2007
DOPLŇUJI KUCHAŘKU A PŘÍBĚH NA KVĚTEN
Květen = máj a máj je lásky čas a láska prochází žaludkem, (moment, jdu zkontrolovat troubu, abych to nepřipálila), a protože láska prochází žaludkem, tak jsem pro vás doplnila několik receptů tady a taky jsem doplnila květnový pozitivní příběh, ten je zase zde

26.-27.5.2007
BRNO - ŠTAFETY
V sobotu dopoledne jsem běžela sprint, bylo to super, i když to bylo mezi paneláky v Bystrci. Mám Brno ráda. Pak jsme se přesunuli do Zbraslavi, běželi se štafety, běžela jsem třetí úsek, když jsem "hamba startem" vybíhala do lesa, věděla jsem - že naše kategorie bude zrušena a tak o nic nejde, a tak jsem si to vychutnávala, žádná mapová chyba, v lese nikde nikdo, jen já a les, vážně jsem si to užívala, myslím, že až budu běhat D35 budu ještě litovat - moc se mi to líbilo. V neděli se mi terén tolik nelíbil, hustníčky a hustníky.....10 minut chyba na 13, no nic moc, aspoň ty fotky se mi myslím povedli. Výsledky jsou tady a fotky tady

24.5.2007
ČAU LÁSKO.....JÁ JEDU DÁL
Mám novou lásku, teda špatně - někdo se do mě zamiloval. Jedu si to dneska na inlinech, (mimochodem - asi se zlepšuju, to co jsem v před 14 dny dala za 40 minut, dnes za 30), a najednou slyším : "ČAU LÁSKO!" Otočím se a povídám "Čau" a jedu dál.... Jste zvědaví kdo to byl? Takovej malej starej čokoládovej bezdomovec a táhl si na kárce nějaký sběr:o) Jo taky jsem poprvé spadla, ale až někdo to jelito na zadku uvidíte - zapřu pád a budu tvrdit, že mě muž zbil za toho nového nápadníka :o) Už je zase po půlnoci, já se asi pořádně tento týden nevyspím, tak dobrou!

23.5.2007
SAMA DOMA A ONLINE
Nějak nestíhám, je toho všude nějak moc, dnes jsem měla pracovní odpoledne, přilítla ze školy (asi ve 3/4 na4), šla - vlastně jela jsem doučovat, přišla, vlastně přijela jsem domů v sedm, jídlo, podlaha, nadobí, prádlo, oprava písemek a půlnoc bude za chvilku tady....o víkendu jedem do Brna na závody, takže, jestli mě chcete vidět v akci, tak info najdete zde

19.-20.5.2007
ZÁVODY - BÉČKA
Byla jsem se proběhnout na závodech, v sobotu jsem se tam docela trápila, ale limit jsem stihla. Navštívila jsem odpoledne kamaráda Laďu Trubku, dělá ve Fryštáku správce v Domě Ignáce Stuchlého, provedl mě tam, zavzpomínali jsme si na staré časy, pobrečela jsem si - posmrkala asi 4 papírové kapesníky.....jo to byly časy......Jo a dostala jsem od něho karamelového Paegase - v tom horku se hodil :o) Pak jsem se šla podívat do kostela, hráli tam krásnou a mou oblíbenou písničku "aleluja, živ buď....." (už jsem ji asi 2 roky neslyšela), a tak jsem brečela znova... Prostě pěkné odpoledne!!! V neděli to taky bylo fajn, není nad to vybrat si správně kategorii a skončit na bedně :o) aneb mé první třetí místo výsledky jsou tady

15.5.2007
PŘIDEJ ZPRÁVU A POČÍTADLO
Vím, trochu pozdě, po osmi nebo devíti letech provozu dávat sem počítadlo, ale zítra by bylo ještě víc pozdě :o)

13.5.2007
INLINE-ONLINE BOHČA
Krásný den a sama doma, a tak jsem se vydala již po třetí na kolečkové brusle, tentokrát na 70 minut, docela dobrý :o) Můžete se podívat, jaké krásné mám "inlajny"

5.-8.5.2007
SOUSTŘEDĚNÍ OPAVSKO
Zase fajn 4 dny v přírodě. Na fotky se můžete podívat a ještě jedna bonusová z nádraží v Opavě, představte si Mira hodil do automatu 4 desetikoruny a 4x vyhrál horkou čokoládu, to je gambler :o)

23.4.2007
PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Dnešní přijímačky mne motivovaly k napsání dalšího příběhu. Příběh o aktuálním tématu čtěte tady. V pátek šli moji deváťáci na módní přehlídku, slušelo jim to, podívejte zde

19.4.2007
ČTVRTEK DEVATENÁCTÉHO
Co jsem byla nakupovat dnes vám vykládat nebudu, takové intimnosti se na web nehodí (chleba, rohlíky, salám, sýr...). Jinak moji milí deváťáci mi dnes řekli, že by mi na rozloučenou zaplatili tetování :o) Beru to jako originální nápad, možná tak kdyby mi to nabídli před 8 roky, tak by to rebelka Bohča brala, ale dnes? A když už jsme u těch intimností, víte, že můj bratr Mája, bude strejda, i můj bratr Peťa bude strejda, i můj bratr Meťa bude strejda, i moje sestra bude teta, i můj muž bude strejda a já budu taky teta - co jsem vám tím chtěla říct? Můj bratr Pája a jeho žena Markétka čekají na Borise :o) A do kdy? Čáp by jim ho měl donést v září. Někdo holt v září musí do školy a někdo do porodnice a někdo na svět! Tak jim blahopřejme a těšme se na malého Borise - to je krycí název :o) (Pája tvrdí, že to bude holka!)

13.4.2007
PÁTEK TŘINÁCTÉHO
Byl sice pátek třináctého, ale já jsem si ten den užila, byla jsem na nákupech, po dlouhé době a moc jsem si to vychutnala. Po dlouhé době volné odpoledne.... A koupila jsem si papučky.

5.-9.4.2007
VELIKONOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
Nejlepší hláška ze soustředění byla Starouše: "Jsem opilec, ne alkoholik! Aloholik je nemocný člověk - ten pít musí, ale opilce to baví!!!" a napil se z lahváče:o) Fotky najdete tady.

26.3.2007
PÍSEŇ JARNÍ KVĚTINY
A je tu příběh na březen, napadl mě během noci, snad to byl sen, ale každopádně si mě ten příběh našel a během dopoledne byl na světě. Psala jsem o přestávkách, myslela na to v hodinách, nevím jak jsem byla schopná ten den učit. Prostě mě malá jarní květina dostala, že by to bylo tím jarem??? Čtěte tady.

25.3.2007
SAMA DOMA
Původně jsem si myslela, že budu tento víkend sama doma, nakonec se z toho vyklubal úplně suprový víkend. Ani jsem nestihla napsat příběh za měsíc únor, omlouvám se Čtěte tady.

17.-18.3.2007
JARNÍ POHÁR
V sobotu se mi v lese moc nedařilo, vyběhnout po zimě do terénu s mapou v ruce není žádná sranda, ale nediskla jsem a nebyla poslední, ani předposlední (65. z 69.). V neděli to bylo lepší, běžely se štafety, běžela jsem s Anetkou a Šárkou (žákyně, běželi jsme MIX, kde běželi třeba i 3 chlapi, však se podívejte na výsledky tady a skončily jsme 31 z 34. Fotky z víkendu jsou zde. Krásně nám ta OB sezóna začíná :o)
A z jiného soudku, blahopřeji Víťovi ke včerejším narozkám a Šilimu k dnešním, hezky to hoši oslavte a až vás uvidím, ráda si vámi připiji na zdraví a hlavně na lásku, zmíním se i o Somrákovi, který svůj "předdůchodový" věk 33 let oslaví v pátek 23.3. (ale on si to stejně asi nepřečte, bo na hájence, nemá net :o))

14.3.2007
CYKLOVÝLET
Mám jarní prázdniny a tak si užívám a sportuju. Krásné jaro, ale kdyby jste se podívali na druhou stranu, uvidíte zasněžené vrcholky hor (ty jsem tentokrát nefotila). Miluju to tady, krásná příroda, je tu můj domov a nevyměnila bych ho za nic (asi). podívejte se.

8.-11.3.2007
SOUSTŘEDĚNÍ ROSICE
Bylo to super, jaro, orienťák, prostě bylo to pěkné, podívejte se na fotky.....

3.3.2007
ZASE SNÍH
Ráno mě probudilo SLuníčko, tak krásně svítilo, že jsem čekala další krásný jarní den a ono nic, když jsem šla o půl jedenácté na nákup, začalo něco padat, vypadalo to jako slabý déšť a během několika minut se to proměnilo v chumelenici, která vydržela dobré dvě hodiny, to počasí si vážně dělá, co chce. Jinak postupně doplňuji rady pro hospodyňky, tak sleduujte.

26.2.2007
SNÍH
Zas to napadlo, tak to vypada, ze si pocasi hraje měsíc na jaro a pak tři dny zima a zase a dokola, uvíme, jestli se dočkáme pořádného léta a zimy - třeba příští rok :o) Tak pěkný týden, brňákům se vůbec nesměju, já se těším na naše jarní prázniny za necelých 14 dní.

17.2.2007
CYKLOVÝLET
Cyklo Bohča udělala nějaké fotky únorové přírody, to nejsou Aply, to máme za "humny", podívejte se.

17.2.2007
AKCE HÁJENKA - TEXT
Popis akce a trocha nostalgie........ čtěte.

15.2.2007
LEDNOVÝ PŘÍBĚH
A je tu se zpožděním přináším další příběh. Čtěte tady.. A blahopřeji touto cestou k Šárčiným úterním narozkám a Lucianiným dnešním, Holky všechno nej!!!

9.-11.2.2007
AKCE HÁJENKA
bylo nám fajn, zatím sem dávám fotky, popis akce bude časem... podívejte se.

07.02.2007
SNÍH
Přes noc zase napadl sníh - vyjímečné pro letošní zimu, přes den zase roztál, koukám z okna a tuším, že přes noc zase napadne.....už aby tu bylo jaro.

31.1.2007
AKTUALIZACE
Konečně nějaké vtipy v sekci "pro zasmání", přibyl další recept, ale omlouvám se, nestihla jsem napsat příběh, nosím ho v hlavě od 30.prosince, tak snad ho časem napíši. A blahopřeji všem, kdo dnes dostali "výzo" :o)

27.1.2007
KONEČNĚ KVALITNÍ GALERIE FOTEK
Konečně se blíží do finále naše stránky s fotkama, kde už funguje snad všechno, jen strásnka stavby je mou černou můrou, ale dodělám, dokonce jsem po skoro roce a půl udělala kvalitní fotogalerii z fotek ze svatby, je to od různých fotografů a už bylo nad mé síly to poskládat chronologicky.....třeba se tam někdo najdete, a díky všem čí jsem fotky použila. TADY JSOU.

26.1.2007
DALŠÍ STARÉ ČLÁNKY NA NETU
Konečně po 150 letech jsem doplnila zápisky o našem "znovuzrození" z roku 2000 tady a o putování Společenstva z roku 2004 zde Promiňte, jestli tam budou chyby, spoustu věcí už bych dnes tak nenapsala, ale to je ten přirozený vývoj :o)

25.1.2007
ZVLÁŠTNÍ STRÁNKA PRO HOSPODYŇKY
Se svými zážitky z kuchyně se budu nově dělit tady.

22.1.2007
SNĚŽÍ
Začal padat sníh, ale nic moc, ani nevim, jestli su ráda.... Asi ano, bílou mám ráda, je taková čistá, krásná a nevinná :o) Těším se na běžky, ale doufám, že tu nezůstane do dubna....

20.1.2007
PLES - HRŮZA A DĚS
Bylo to opravdu naposled, co jsem na animátorském "plesu" byla. Nebo už jsem opravdu stará a nechápu zábavu mladších, ale čekala jsem, že na plese zahrají normální valčík, polku.... Nechci to dál komentovat, prostě jsem se spletla...... Jinak přeji pěkný další týden a hlaste se, kdo pojedete na hájenku.

18.1.2007
ZMĚNY
Do Brna jedu jen na animátorský ples, takže, kdo mne chcete vidět, přijďte si zaplesat. Ale je tu i dobrá zpráva, konečně jsme se domluvili na akci Hájenka, bohužel Janča nejede, nikdy asi nejde vyhovět úplně všem, tak mi pište, kdo jedete, ať podle toho může Somrák zajistit bečku.Aktuální seznam zde.

7.1.2007
ZA 14 DNÍ POJEDU DO BRNA
Ráda vás všechny zase uvidím, v pátek v 19:30 v CHICAGU (doufám, že Terez zamluví opět náš oblíbený stůl "pod tchořem") a potom většínu doufám potkám na animátorském plese (nechci říkat na polesledním animátorském plese - nikdy neříkej nikdy, ale poslední s ředitelem Martinem :o) ......

1.1.2007
NOVÝ ROK
Tak a je to tady, tak si ten nový rok užijte a hezky ho prožijte!31.12.2006
OSLAVILI JSME STALLONA
Letos jsem Stallona oslavila v Nové Hradečné (kousek od Šumperka), naštěstí jsme s Víťou při večerní vycházce našli strategické místo na kopci nad kostelem a tak jsme se tam asi 15 minut před půlnocí všichni (Magda, Kakamilka, Verča D., Verunka R., Martin B., Lukáš, VH a já) přesunuli. 00:00, bouchlo se šampáňo (někteří měli sebou i skleničky:o)) a pak už jsme se jen koukali kolem, jak to kolem bouchá - jako ty petardy a rachejtle, dokonce jsme viděli i padat hvězdu (něco jsem si přála) - pokud to nebylo letadlo. "Ohňostroj" nebral konce ....vydrželo to dobrou půlhodinu. Pak jsme se prošli, na zpáteční cestě do tepla, jsme ještě objevili vedle hřbitovní zdi kadibudku - na to Víťa reagoval - "Ale proč?" (a asi to 10x zopakoval).....a proč ne :o) Já se šla ještě na chvilku projít hřbitovem, docela romantika, tma, já a hřbitov - možná dřív bych se bála, ale teď to na mmne působilo tak vyrovnaně a klidně, líp jsem se asi na žádný nový rok necítila.... tak snad jste taky pěkně Stallona oslavili.

30.12.2006
LETOŠNÍ POSLEDNÍ PŘÍBĚH MĚSÍCE
Asi nejhežčí příběh, který znám, smutný, ale krásný. Čtěte tady..

30.12.2006
HODNĚ ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE 2007
Přeji vám všem hodně štěstí v novém roce 2007, ať je takový, jaký si ho přejete nebo i o trochu hezčí :o) Já se na něj těším moc..... nějak se mi to číslo 2007 líbí - jsem ujetá na ty prvnočísla. Jinak pokud se vám nelíbí PF, které vám ode mne došlo netem, tak si vyberte třeba nějaké jiné: tady28.12.2006
SNÍH
Letos nedojel na bílém kole Martin, ale Bohumila. Díky všem, kdo jste mi popřáli k svátku a posílám dvě fotky zasněženého Šumperka zde

27.12.2006
AKTUALIZACE STRÁNEK
Rozhodla jsem se trochu obnovit stránky - snad se budou stále líbit a snad je budete stále navštěvovat - díky.

23.12.2006
VÁNOCE JSOU TADY
A je to tu, dlouho očeávané Vánoce, v kuchyni svítí svíčky a voní cukroví, dárky jsou zabalené a už se nemůžeme dočkat až je rozbalíme, stromek je nazdobený a voní v ložnici, jen ten sníh tak trochu chybí, třeba zítra napadne..... Takže užívejte svátků klidu a pohody, odpočívejte u televize nebo zpívejte koledy u betléma a nebo dělejte, co chcete.........18.12.2006
BOHČA PEČE CUKROVÍ
Mám už toho plný zuby, co zuby, ty vyčistím, ale plný žaludek..... Ale je to fakt dobrý. Zas tak moc jsem toho neupekla - 3 druhy, všek se podívejte sami:17.12.2006
ZASNĚŽENÝ VÝLET
Byli jsme na výletě........ foťák jsem si nevzala, v Šumperku sníh nebyl....škoda, tak jsem fotila mobilem, většinou přes sklo...... Podívejte se tady..

13.12.2006
NOVÝ PŘÍBĚH
Rozhodla jsem se popisovat některé zajímavé situace ze školních lavic - asi nová rubrika :o) Čtěte zde..

12.12.2006
SNÍH
Něco před půl sedmou vylézám z vyhřáté postele, zavírám okno, kouknu ven a je to tam – sníh, venku leží sníh, už bylo na čase, snad vydrží. Hned se jde do školy veseleji. Jinak dnes má narozky Roman Strakouš – tak všechno nej!!!!

8.12.2006
NÁROČNÝ PÁTEK
Předvánoční příběh, který dokresluje klidnou a přátelskou atmosféru na pracovišti Čtěte zde..

CO BYLO PŘED 8.12.2006
Najdete tady