ADVANTA CUP
6.-8.červenec 2007
06.07.07 - ADVANTA CUP - ODJEZD
Nemohla jsem ani před odjezdem zaktualizovat stránky, protože amper-server nějak nefungoval. Ani zde není net - Starouš má rozbitou kartu a tak se připojím zase až doma, nemohu vás ale "ochudit" o zprávy ze závodů - tak budu "můj deníček" psát aspoˇ"na koleně" zde a pak to dám na net.
Už cestou sem chvilkama pršelo, nic jsem si nepřála víc, abychom postavili v suchu stany a pak ať si prší. Ani jsem nepředstavila naši výpravu: Radek, Klárka, Vowo a já jsme jeli ze Šumperka, Starouše jsme nabrali v Rychnově nad Kněžnou, Věrka, Petr a Domča Smrčkovi - jeli už včera a drželi nám místo na stanování. A jak jsem si přála splnilo se, postavili jsme stany a začalo pršet - ale zatím jen trochu. Centrum bylo v Šedivinách, kousek od romantického kostelíka.


Dnes se běžela krátká trať. Moc se mi nedařilo, dvě stupidní chyby - hrůza, ale i přesto jsem 13. z 15. Klárka, která se nechala přeřadit do naší kategorie (v 18 měly být jenom 2 a do Aček ji nechtěli), naši kategorii vyhrála, Staroušovi se taky dařilo, skončil první v H21B a Radek v H35A třetí, stejně jako Domča v D10, Petr v příchozích skončil na skvělém 4.místě a Věrka doběhla taky. Jen Vowo je DISK - není nad to zkontrolovat si kódy!!! Ale stane se.
Terén byl zajímavý - takový různorodý, mapově mi to nepřišlo těžké, koleno už vůbec nebolelo, líbilo se mi tam, běželo se mi dobře, zjišťuju, že odpolední etapy mám vcážně ráda, divočáka jsem potkala, jen ty dvě hloupé zbytečné chyby z nepozornosti.
Běželo se u obce Hlinné, počasí moc nepřálo, ale nakonec to závod nijak nepoškodilo - aspoň mě to nevadilo :o)
Toto je zajímavé zákoutí shromaždiště.Večer jsme strávili v krásné hospůdce u náměstí v Dobrušce (dobře nám paní v zahrádce poradila).
Tak toto je moje jídlo, vypadalo dobře a bylo dobré......A největší zážitek jsme všichni měli z fontány ve tvaru koule, doufám, že Starouš bude mít hezčí fotky.
Aspoň jednu fotku od fontány:Když jsme se vrátili do centra bylo zase hnusně. Ještě štěstí, že jsme měli postavené stany - pevně věřím, že ten můj Starouš dobře postavil (prý ho spíš stavěl Petr - ale to jsem nějak věděla). Dali jsme jedno pivko v místním bufetu na lavičce přenesené pod střechou a šli jsme spát. Až na Starouše, který si došel pro kytaru a vrátil se tam). Dopisuji zprávy, kapky deště dopadají na stan - krásné léto - asi takhle jsem si to vlastně "představovala" kap, kap, kap...........

07.07.07 - ADVANTA CUP POKRAČUJE
Starouš hrál do brzkých ranních hodin na kytaru a tak se mu nechtělo vstávat... ...ale protože startoval 02 a start byl v 9:00, museli jsme ho nějak z toho spacáku dostat. Kluci ho zkoušeli motivovat, že zatím kategorii vede...ale pořád nic, že AL se bude zlobit, že zas diskne vícedenní závody - zase nic!!! Až jsem začala slibovat jídlo - těstoviny nechtěl, chytl se až na hrmelín a polívku. Tak v 8:35 začal lézt ze spacáku, 8:47 se vypravil na start a 9:02 odstartoval. Cestou na start mu radek popřál:
"Ať se ti daří!"
"Ať se mi vaří? Jojo, bude se mi vařit!"
Teď k závodům - druhá etapa: terén byl náročný, jak říká Staouš jeden velkej hustník. věrka i Peťa se zatoulali, ale zas našli, Domča to diskla, Klárka ale zase vyhrála. Já zas udělala asi 3 chyby, jednou jsem zvolila blbej postup - přes ten hustník se vážně nedalo, že jsem to já hloupá neoběhla po cestě, asi minutová chyba na sedmičku - trochu jsem se odchýlila od směru, ale na 11 to bylo horší - asi 7 minut, dobíhala jsem ke kontrole a najednou se předemnou objevilo asi pět ženských a že hledají stejnou kontrolu, blbá Bohča chvilu hnedala s nima a nedošlo jí že se posunula asi o 10 metrů vpravo a bažinka byla všude kolem, pak jsem se zarazila - Bohčo, vždyť jsi šla blbě, vrátila jsem se kousek k místu, kde jsem ženský potkala - a kuk kontrola byla přede mnou.....
Doběhla jsem, převlekla se a začala chystat oběd - žampionovou polívku a zapečený hermelín - mňam - povedlo se, Staouš došel pro pítí, sobě pro pivo, mě pro kofolu. A pak jsme si vykládali a vykládali a spali a spali... Vzbudila jsem se v 15:31, minutu po startu 00 a začala opět Starouše budit (šel 43, já 50), když se mi to úspěšně podařilo a 15:45 jsem vylezla ze stanu a Starouš si akorát zavazoval boty, Radek nám oznámil, že start je o hodinu posunut kvůli problémům s majiteli pozemků. Tak jsme zas zalezli do spacáků - no, a já se věnovala psaní "deníčku" - ale mezitím se udělao pěkné počasí - svítí sluníčko, ale fučí jak na větrné hůrce.
Za hodinu se šílené probouzení Starouše opakovalo, zase jsme ho s Klárkou přesvědčovaly, i Vowo se přidal a Starouš, že se mu nikam nechce.....a když už vyrazil, tak zas hledal buzolu a čip a že když je nemůže najít, že asi nemůže do lesa......no nakonec šel, tak tak to zas stihl.
Odpoledne se mi asi běhá líp, z původních asi 2,2km nám byla trať zkrácena na 2,0 - problémy s majiteli louky, hned na začátku jsem udělala chybičku - našla jsem nejdřív trojku a pak dvojku, protože cesta byla asi delší než jsem předpokládala, ale jinak v pohodě. Klárka, která mě na trojce doběhla (startovala šest minut za mnou) se rozběhla vpřed a já si říkám - ona má vždy takové krásné čisté postupy, tak se zavěsím a poběžím za ní. Možná ji to natolik znervoznilo, že udělala chybu :o) Na postup ze čtyřky na pětku jsem jí dokonce dala, byla tam ta sporná kontrola(tvz. migrující), já na ni nabíhala z druhé strany a tak ji našla (sice dřív než by měla být, dokonce jsem na Klárku zavolala, hnedala ji ještě s nějakým chlapem v místech, kde měla ve skutečnosti být, já tam ještě nedošla a oni se mi pak smáli, že to houby umím, ale mám štěstí). Nakonec se stejně čas na tuto kontrolu a z ní nuloval. Pak už po celkem šlo, osmičku jsem trochu podběhla, ale pohodička. Do centra nás zavezl autobus a pak Radek vymyslel, že pojedem do hospody "U jelena" Že kdosi říkal, že tam mají levný a dobrý jídlo. A protože měli z hospůdky odvoz, a chlapům pivo chutnalo - trochu jsme se v hospůdce zdrželi - asi do 22 hodin. MImochodem to Mitsubishi Galant je živé autíčko, ale myslím, že bych si na to časem i zvykla :o)
V centru jsme ještě došli do bufetu v centru, mimo Vowa, který šel už spát. Starouš vytáhl i kytaru a tak jsme tam s ním vydrželi až do jedný. Do kdy tam byl Starouš - kdo ví, snad prý končili brzo, asi ve tři!
Hádejte, kdo to je?Nevíte? a tady už ho poznáte?08.07.07 - ADVANTA CUP - ZÁVĚREČNÁ KLASIKA A HURÁ DOMŮ
Ráno hned po probuzení jsem oznámila tu veselou zprávu, že je Vojta mist světa ve sprintu, Radek asi s Vowem nebo Klárkou donesli popisy i časy, v kolik kdo startujem, dala jsem Radkovi slíbený kus buchty (byla jsem taková oddílová "kuchařka") a všichni jsme se pustili do probouzení Starouše, on Klárka a Radek startovali brzo, já s Vowem jsme měli čas.... No nakonec se nám povedlo Starouše vykopat - však by to byla škoda, kdyby neběžel a byl rád, má diplom a může si ho zase doma pověsit!!!!
Klasika byla vážně dobrá, těžká, dlouhé postupy, bylo teplo a moc mě to neběželo. Ale jak nemám ráda dlouhé postupy, vychutnávala jsem si je a kupodivu jsem je šla přesně. Zase jedna kuroiozní příhoda, běžím si to (zrovna dlouhý postup na trojku, ještě jsem potkala Béďu, on běží z kopce, já do kopce a on ještě "Bohčo, jak se to běží?" A já, že dobře a dobře se mi běželo, když jsem pak slézala skálu, už to tak dobré nebylo, docela jsem si odřela kotník - ale v pohodě podle plánu, vidím průsek, doběhnu na louku a pak vpravo na konec dalšího průseku... ale najednou potkám zase asi pět bab a jestli jsem neviděla 62. Já že neviděla, a že bych se docela divila, kdyby tam byla, že má být ještě kousek po průseku dolů a pak vpravo, že hledají na špatném průseku, že kontrola je na konci průseku vpravo.
Řekla jsem to asi dost důrazně, asi po zkušenostech ze včera, sama jsem si zas tak jistá nebyla, šla jsem ten postup přes 20minut - že bych šla vážně tak přesně a těch 5 bab hledá blbě??? Prolétla mi hlavou pochybnost.... a v tom už jedna z nich, podstatně rychlejší než já už volala: "Mám ji, tady je!" Vydechla jsem si, dodalo mi to důvěru - Bohčo, věř si. A běžela jsem dál, běžela jsem pomalu, ale na jistotu a bez chyby. A i když jsem v lese strávila sto let, moc se mi tam líbilo, i 12 v bažinách jsem našla bez chyby, hledal ji tam nějaký děda a já říkám, tady vpravo by měla být a už děda volal: "Je tu!" Když jsem šla ke stanu, potkala jsem ostatní, jak šli na vyhlášení - já si to nechala ujít, šla jsem se převlíct a zbalit, krásně unavená a spokojená.
Takže k výsledků Klárka první v D21B, Starouš třetí v H21B (ale to je dílo skoro celého oddílu, David ho přihlásil do dobré kategorie a my se o něj vzorně starali), Radek čtvrtý v H35A ano a já už to nezachránila - poslední - ale kdyby to ty ženský za mnou nediskly, tak to nemuselo být tak hrozný.
Zbalili jsme stany, stavili se v hospodě v Dobrušce "U jelena" na jídle. Číšník, už nás znal ze včerejška a konečně se mu povedlo mi namíchat ananasový džus s vodou, včera si spletl barvy a dal mi rybízovej - jo je to práce, když nemají kofolu :o)

Radnice v DobrušceNaše výprava - foto na rozloučenou, jen Staroušovi vadilo, že ho fotím bez lahváče :o)

No a hurá domů, ten krásný pohled na Šumperk, mám v srdci :o) a asi stále mít budu a takhle ho můžete vidět i vy, vím, fotky nic moc - ale foťáku je líp v Austrálii!!!!